Podnośniki koszowe: 5 sposobów na skuteczny wynajem

Wiesz, że przemyślany wybór firmy oferującej podnośniki koszowe pozwoli Ci zaoszczędzić wiele nerwów oraz pieniędzy? Przygotowaliśmy Ci krótki poradnik, który pomoże Ci szybko zorientować się w branży podnośników koszowych w całej Polsce. Wykorzystaj wiedzę, dzięki której unikniesz błędów, które popełniają liczni przedsiębiorcy. Wkrótce sprawnie (i bez problemów) wynajmiesz podnośnik i zyskasz spokój, na który zasługujesz.

1. Legalna firma to gwarancja Twojego bezpieczeństwa.

Znasz wymogi, które musi spełniać firma oferująca wynajęcie podnośników koszowych? Jeśli chcesz skorzystać z usług formalnej firmy, powinieneś wiedzieć jak to zweryfikować. Jak zatem rozpoznasz licencjonowanego usługodawcę? Zwróć uwagę na dwie główne kwestie:

Operator podnośnika koszowego:

 • Upewnij się, czy kierowca ma prawo jazdy B oraz C.
 • Zapytaj o zaświadczenie uprawniające go do obsługi „urządzeń transportu bliskiego”.
 • Zyskaj pewność, że posiada aktualne badania lekarskie, test BHP i orzeczenia psychologiczne uprawniające go do pracy jako operator podnośnika koszowego.

Podnośnik koszowy:

 • Zapytaj o pozwolenie do pracy wydane przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT).

 

Zapytaj firmę o powyższe kwestie i w zaledwie kilka minut upewnisz się, że dana firma działa legalnie.

podnośniki koszowe wrocław

2. Podnośniki koszowe. Unikaj amatorskich wykonawców.

Wiesz, jakie są główne trudności klientów, którzy wynajęli podnośniki koszowe od firmy posiadającej wątpliwą reputację? Są to kłopoty będące wynikiem braku fachowości oraz niesłowności usługodawcy:

 • Ciągłe spóźnienia. Podnośnik koszowy, który regularnie pojawia się… godzinę po ustalonym wcześniej terminie. Może to wpłynąć na opóźnienie Twojego projektu.
 • Usługa niezgodna z opisem. Firma obiecywała Ci wynajem nowoczesnej maszyny… jednak na miejscu pracy pojawił się przestarzały sprzęt, który nadaje się co najwyżej na złom? Niestety taka sytuacja to praktyka stosowana przez wiele firm. Czy nie lepiej zaufać firmie która, wywiąże się z danego słowa?
 • Brak kompetencji oraz niska jakość wykonywanej pracy. Oberwane rynny? Zarysowane ściany? Zniszczona zieleń czy wjazd do posesji? Uniknij kolejnych problemów i wybierz firmę, która wykona pracę raz a dobrze.
podnośniki koszowe praca na wysokości

Każde zlecenie to odpowiedzialność za zdrowie pracownika.

3. Wybierz firmę, którą polecają sami klienci. Sprawdź opinie.

Istnieje prosta i skuteczna metoda, która umożliwi Ci wybór fachowej firmy. Warto ją poznać, ponieważ to od niej może zależeć Twoja reputacja oraz bezpieczeństwo. Co zatem powinieneś zrobić?

To proste. Jeszcze przed podjęciem współpracy z daną firmą, sprawdź jej opinie w sieci. Poznaj zdanie klientów, którzy w przeszłości wynajmowali podnośniki koszowe w interesującym Cię przedsiębiorstwie. Będzie to dla Ciebie najlepszy sposób, żebyś sprawdzić, czy dana firma jest warta Twojego czasu i pieniędzy. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach Internet nie ma tajemnic. W kilka chwil dowiesz się, czy dana firma jest punktualna, rzetelna oraz odpowiedzialna. Na tym Ci najbardziej zależy, prawda?

skymat opinie

Opinie google to dobry sposób na sprawdzenie solidności danej firmy.

4. Podnośniki koszowe. Ustal szczegóły przed rozpoczęciem zlecenia.

Dodatkowa opłata za dojazd? Niewielki podnośnik, który zwyczajnie nie sięgnął do miejsca wykonania zlecenia? Ciężka maszyna, która zakopała się w błotnistym terenie? Będziemy z Tobą szczerzy. Takich (oraz wielu innych) kłopotów można uniknąć jeszcze przed rozpoczęciem pracy.


Chcesz wynająć podnośnik koszowy? Zrób to z głową. Pamiętaj o dostarczeniu informacji, które pomogą precyzyjnie zaplanować pracę, którą chcesz wykonać. Zadzwoń do lub napisz do firmy oferującej podnośniki koszowe. Ustal szczegóły pracy takie jak:

 • Miejsce wykonania zlecenia. Centrum miasta czy peryferia oddalone nawet 30 kilometrów od bazy firmy? Jak widzisz odległość na znaczenie przy wycenie Twojego zlecenia.
 • Dostępność terenu. Dostarcz informacji czy podnośnik będzie pracował na stabilnym asfalcie, czy np. błotnistym podwórku.
 • Charakter pracy. Dla przykładu: przycięcie drzewa w ogrodzie, wymaga dużo więcej manewrów, niż wymiana żarówki na ogólnodostępnym parkingu. Koniecznie dostarcz jak największą ilość cennych informacji o położeniu, wysokości oraz stopnia trudności pracy, którą chcesz zlecić.

firma skymat podnośniki

Dostępność terenu ma duży wpływ na pracę podnośnika.

5. Podnośniki koszowe. Wybierz sprzęt, którego naprawdę potrzebujesz.

Wiedziałeś, że na rynku istnieje wiele rodzajów podnośników koszowych? Ze względu na funkcjonalność podnośniki można podzielić na 3 główne kategorie:

Podnośniki koszowe przeznaczone do pracy wewnątrz budynku.

Jeśli dostałeś zlecenie na zamkniętej hali czy w budynku, dobrze sprawdzą się podnośniki samojezdne. To z reguły mniejsze pojazdy, dzięki którym dotrzesz do miejsc położonych na mocno ograniczonej przestrzeni (np. kilka metrów wysokości):

 • Wybierz podnośniki nożycowe, jeśli potrzebujesz skorzystać ze stabilnej platformy. Jednak pamiętaj, że na tego typu podeście dotrzesz do miejsc umieszczonych wyłącznie w pionie.

 • Potrzebujesz dotrzeć naprawdę trudno dostępne miejsce na niewielkiej hali czy fabryce? Ciekawym rozwiązaniem będzie wynajem podnośnika przegubowego. Spora manewrowość tego niewielkiego urządzenia sprawi, że dotrzesz w każdy kąt.

Zdecydowanym plusem podnośników samojezdnych jest możliwość pracy w niskich budynkach oraz możliwość obsługi przez jedną osobą. Jednak co zrobić, jeśli miejsce zlecenia jest położone nieco wyżej?

Podnośniki koszowe do pracy na otwartym terenie (ograniczona przestrzeń).

Potrzebujesz przyciąć drzewo na niewielkim podwórku? Wymienić żarówkę na ciasnym parkingu? Zastanów się nad wynajmem podnośnika umieszczonego na przyczepie. Dzięki niewielkim gabarytom w łatwy sposób zrealizujesz pracę nawet na ograniczonej przestrzeni.

Czy takie rozwiązanie jest idealne? Niestety nie. Po pierwsze, do przyciągnięcia przyczepy, będziesz potrzebował dodatkowego pojazdu. Po drugie manewrowanie przyczepą może sprawić trudności nawet doświadczonemu kierowcy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wynajmij niewielką zwyżkę nałożoną na podwozie busa (np. sprintera). To optymalne rozwiązanie, gdy teren jest mocno ograniczony, a charakter pracy wymaga wielu manewrów.
Wynajęcie zwyżki da Ci wiele korzyści:

 • Umożliwi manewrowanie nawet w ciasnej przestrzeni (np. podwórko czy wjazd na posesję).
 • Sprawnie wykona odpowiedni zwrot czy manewr cofania, dzięki czemu dotrzesz praktycznie w każde miejsce.
 • Bez problemu dotrze nawet w bardziej oddalone tereny.

Pamiętaj, że zwyżka sprawdzi się również w zamkniętych pomieszczeniach (np. halach czy hangarach) podczas pracy na wysokości do 18 metrów.

zwyżka wrocław

Zwyżka dobrze sprawdza się podczas pracy w zamkniętych obiektach.

Podnośniki koszowe do pracy w trudnym terenie lub na dużych wysokościach.

Twoje zlecenie wymaga pracy na dużo większej wysokości, a teren jest mocno wymagający? Dotarcie w miejsca znajdujące się nawet kilkadziesiąt metrów nad ziemią, umożliwi Ci wynajęcie specjalistycznego sprzętu. Wynajmij podnośnik teleskopowy zamontowane na ciężarówce.


Taki pojazd posiada niezawodny system sterowania, dzięki czemu może dotrzeć na wysokość sięgającą nawet 30 metrów… czyli równowartość 10-pietrowego budynku. Dodatkowo tego typu podnośnik posiada specjalne czujniki oraz stabilizatory, które sprawią, że będzie odpowiednio wypoziomowany, nawet na nierównym podłożu. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, gdy trzeba sięgnąć naprawdę wysoko.

Blank 2000 x 2000 (10) (1)

 Chcesz dowiedzieć się więcej o podnośnikach koszowych?

Comments are closed.